LV EN

Labdarības pasākumi


Informācija par labdarības akciju
Ziedojumi Zālītes internātskolas bērniem ar speciālām vajadzībām

Norises laiks: 2010. gada 8. marts
Norises vieta: Jaunavu iela (Rīgas domes ēka)
Darbība: Radošā darbnīca, masterklase un rokdarbu gadatirgus
Labuma guvēji: Zālītes internātskolas bērni ar speciālām vajadzībām
Akcijas rīkotāji: Jauniešu iniciatīvas grupa, kas īsteno projektu „Katrs ir mākslinieks”,
Biedrība „Radošās iniciatīvas centrs”
Atbalstītāji: Irīna Pētersone, Lietišķo sieviešu asociācija
Inovāciju izglītības centrs „IDEJA”

Viss sākās ... ar pasaku. Ar grupas „COSMOS” pasaku, kurā mēs smēlāmies iedvesmu un savu turpinājumu tā atrada projektā „Katrs ir mākslinieks!”

Mēs – jauniešu grupa. Visi atšķirīgi, bet katrs ir radošs, saistīts ar krāsām, otām, un, cik tas neliktos dīvaini arī ar līmi un papīru! Visu ko mēs mākam un mācam citiem, mēs visu apguvām pašapmācības ceļā.
Katram no mums ir savs stāsts, savs ceļš, bet visiem kopīgs ir tas, ka mēs sapratām, ka pasaule visapkārt ir tik plaša un dažāda, ka ierobežot vai likt rāmjos to, nav iespējams,  un nedrīkst pat mēģināt to darīt!

Protams, sākumā par to reāli  pārliecinājāmies paši, tad līdzīgi bija gan radiem gan paziņām. Kas „uzķērās”, tika ierauti aizraujošā radošajā ideju un to īstenošanas plūsmā!

Un tad mēs uzdrīkstējāmies!
No tā, ko mēs paši protam un spējam, pasaule mums apkārt, protams, mainās, bet ne tik ātri, kā to vēlējamies. Bet gribējās ļoti – pārliecināt mūsu vienaudžus spert pirmo soli, soli pretim mākslai.  Un te ir pilnīgi vienalga, vai tu proti zīmēt, gleznot, veidot, vai nē, vai uzskati sevi un mākslu par pilnīgi neapvienojamām lietām. Mēs arī agrāk tā  bijām domājuši!

Tāpat kā savulaik Visums sākās ar punktu, tā arī mūsu Latvijas vokālās grupas „COSMOS” pasaka deva mums iedvesmu, pārliecību sevī, ka mēs arī ko varam. Apvienojām savus spēkus, izpaudām savas emocijas uz papīra, no tā izveidojam projektu un startējām!  Pie tam tik veiksmīgi, ka saņēmām finansējumu! No 56 pretendentiem tika izvēlēti tikai 5!
Tātad, ja pašiem tuvu pie sirds, var arī citus iekustināt! Dot jauniešiem un visiem citiem pārliecību savās radošajās spējas! Pārliecināt, ka mēs visi esam ne tikai spējīgi uz kaut ko radošo, bet esam arī talantīgi!

Tagad pat grūti noticēt pašiem, bet mūs saklausīja (brīžiem projekta parakstīšanas brīdī mēs jutām aģentūras šaubas, bet viņi mums noticēja), ļāva pierādīt, ka mēs to gribam darīt un parādīt cilvēkiem uz ko tie ir spējīgi jau pirmajā tikšanās reizē.
Protams, avantūras nokrāsa tam visam bija, jo mēs agrāk darbojāmies galvenokārt tikai ar rīdziniekiem, bet tā kā mēs nostādījām sev lielu mērķi, liels bija arī darbības plašums, un visiem bija jārāda ko paši spējam un visus jāpārliecina uz ko spējīga ir jaunatne! Tāpēc mūsu aktivitātes izvērtās tieši reģionos. Kāpēc?  Mūsu mērķis ir ne tikai attīstīt jauniešu kreatīvo domāšanu, atklāt inovatīvus paņēmienus mākslā, bet arī sniegt reālu atbalstu jauniešiem, viņu ģimenēm.
Visi mēs zinām, ka reģioniem iet grūtāk, salīdzinot ar galvaspilsētu – gan ar darbu, gan ar inovatīvām tendencēm.
Viss, ko mēs stāstam, mācam, rādam - ir ne tikai apbrīnojamo lietu demonstrācija, bet arī primārās iemaņas arodā, materiālais ieguldījums mājas krājkasītē, pašapziņas izaugsme, māksla mainīt vidi ap sevi, sociālā statusa celšanas nozīme.

Īsāk sakot - braucam meklēt domubiedrus.
Projekta uzdevums ir jau no pirmās tikšanās atklāt jauniešiem jaunākās tendences dekoratīvi-lietišķajā mākslā, parādīt tās inovācijas un jaunas tehnikas, kas mūs pašus pārsteidza, pārliecināt viņus, kā arī viņi reāli savām rokām var visu to izveidot, ko mēs viņiem rādām, un tas viss neatkarīgi no tā vai ir priekšzināšanas, vai nav.

Pirmā tikšanās notika Limbažos.
Mūs sagaidīja tik silti, ieinteresētība jauninājumos bija uzreiz manāma un mūsu sākotnējās šaubas un nedrosme uzreiz izgaisa!
Te uzreiz bija jūtams, ka savstarpējā saikne nav vienpusēja, jaunieši palīdzēja un iedvesmoja jau mūs.
Viena lieta darboties un kaut ko plānot savu draugu, paziņu lokā, un pavisam kas cits – kontaktēties ar pilnīgi nepazīstamo cilvēku grupu. Tātad braucot uz otru darbu sesiju mēs jūtamies jau drošāk.  Tālāk – vēl raitāk. Projekta dalībniekiem idejas rāvās uz āru kā strūklaka!

Mārupieši dekorēja spainīšus, limbažnieki un gulbenieši gleznoja uz auduma - skolu telpām, citi uz dabīga koka, klases mēbelēm, stendus noformēja, traukiem lika sarmojošos rakstus un tas ir tikai sākums......  Vai tas izdodas?- JĀ !!!
Projekts tiek īstenots diezgan veiksmīgi.
Bet arī mums ir savas problēmas. Pieredzes trūkuma dēļ paredzējām pārāk mazu budžetu krāsām un materiāliem, tāpēc iedvesmas realizējam ar to kas ir, kaut arī radošais azarts prasa un ievelk arvien vairāk.
Pieredzes sadarboties ar preses pārstāvjiem arī tā kā nebūtu, kaut arī dalīties visā informācijā gribētos ar visiem...

Arī sliktas ziņas ir – par elektroniskas projekta gaitas atspoguļošanu bija atbildīgs Kirils Kovaļovs. Bet viņš diemžēl aizgāja aizsaulē no sarkomas pirms diviem mēnešiem.

Nevaram tam līdz šīm brīdim noticēt. Par viņu dzīvību cīnījās gan viņš pats, vecāki, radi, draugi, klases biedri, paziņas jau 4 gadus. Un bija tāds brīdis, ka domājām grūtākais jau pārvarēts. Jau projekta sākumposmā viņam amputēja otru kāju. Un tad viņš aizgāja...

Mēs nemeklējām pagaidām nevienu viņa vietā, cerot pašiem tikt galā, bet rezultāti vēl nav tik labi. Lai gan uz brīdi iestājās panīkums un nolaidās rokas, mēs nepadevāmies, jo mūs gaida un atbalsta 225 bērni 15 Latvijas skolās.

Tagad par svarīgāko šobrīd.

Projekta dalībnieku vidū ir audzēkņi no Zālītes internātskolas ar speciālām vajadzībām.
Un mēs nolēmām rīkot vēl vienu labu pasākumu – savākt līdzekļus ne tikai vienam pasākumam, bet arī kādam laika periodam.
Un te mēs gribētu izdarīt to, ko vēl līdz šim nekad nebijām darījuši – gribām savākt minētās skolas audzēkņiem ziedojumus.

8.martā Jaunielā (Rīgas domes ēka) notiks gadatirgus. Mēs organizējam radošās darbnīcas ar mērķi vākt ziedojumus. Mūsu biedrība organizē masterklasi papīra dekorēšanā, lai vāktu līdzekļus Zālītes internātskolai.
Bet mēs NELŪGSIM NAUDU tāpat vien. Mūsu moto - dotais atgriežas dubultots.
Savām rokām izveidosiet interesantu neparastu atklātni, iegūsiet kreatīvās idejas un iemaņas. Un tas nemaz nav maz!
Bērni no ziedojumiem varēs iegādāties nepieciešamo, lai turpinātu projektā iesākto, lai  būtu vieglāka un priecīgāka dzīve ar radošo noskaņu, kad mūsu projekts jau būs beidzies.

Cēliem mērķiem vienmēr ir arī atbalstītāji.
Savu atbalstu mums sniedz Irina Pētersone ( Lietišķo Sieviešu Asociācija), ielūdzot uz šo gadatirgu.
Inovāciju izglītības centrs „IDEJA” piedāvāja savas idejas un materiālus.

Ļoti ceram uz visu  apmeklētāju atbalstu!

Ja mums izdevās ieinteresēt, ar lielu prieku sniegsim plašāku informāciju par projektu
„KATRS  IR MĀKSLINIEKS!”, piedāvāsim fotomateriālus.
Priekšā vēl reģionālo un apvienotās izstāžu organizatoriskie jautājumi.

Mēs – projekta iniciatīvas grupa:
Jevgenija, Dainis, Jevgenijs, Līga, Laura, Karīna, Viktors

Projekta atbalsta persona- Olga Pekarska